LotRO’da Skirmish

Skirmish kimi insanların LotRO ruhuna aykırı diye eleştirdiği benimse pek sevdiğim hem level atlayabildiğiniz hem de ödül olarak verilen Skirmish Mark‘larla güzel kıyafetler ve başka ödüller alabildiğiniz özel zindanlar. Bu zindanlara girebilmek için ilk şart level 30 olmak. 30 olduğunuzda skirmish yapabilmeniz için size mail ile bir quest geliyor. O questi yaptıktan sonra her gün levelınıza göre aşağıdaki zindanlara girip ister solo, ister 2 kişi, ister küçük grup şeklinde yapabiliyorsunuz. Zorluk derecesini de ayarlayabiliyorsunuz. Ne kadar zor o kadar skirmish mark 🙂

Siege of Gondamon 30-65 Savunma
Trouble in Tuckborough 30-65 Saldırı
Stand at Amon Sûl 35-65 Savunma
Survival – Barrow-downs 40-70 Hayatta kalma
Thievery and Mischief 45-65 Saldırı
Defence of the Prancing Pony 50-65 Savunma
Ford of Bruinen 55-65 Savunma

Kendi sınıfınızın özelliklerine göre yanınızda sizinle beraber savaşacak bir asker bulunuyor bu zindanlara girdiğinizde. 2 kişi giriyorsanız 2 de asker 4 kişi oluyorsunuz yani. Ben Burglar olarak kendime bir iyileştirici yani herbalist aldım. Healer olan Minstrel’im Eleusis için de warrior yani savaşçı. 6 çeşit askerden sizin sınıfınızla iyi bir ekip olacak askeri seçmenizde fayda var. Archer yani okçu uzaktan dps yapan bir sınıf. Bannerguard özellikle size ve sizinle birlikte savaşanlara ilave armor gibi bufflar yapar, orta düzeyde yakın dövüşçü olarak destek verir. Herbalist iyileştirici aurası ve bonus iyileştirme özelliğiyle gelir, iyileştiricidir. Protector ağır zırh giyer ve kalkanı vardır. Çok az zarar verir ama düşmanı kendi üstüne çevirme özelliği vardır. Dayanıklıdır. Sage üstünüze yapılan kötü buffları çıkarır ve yüksek büyü gücü ile zarar verir. Warrior orta ağırlıkta zırh giyen iki elli silahla yakın dövüş yapan savaşçıdır.

Kazandığınız skirmish marklarla hemen ödüllerin neler olduğuna bakmaya koşmadan önce size tavsiyem sizinle birlikte savaşan askerinize biraz mark harcamanız. Skirmish Trainer‘ı bulup savaşçınızın levelını yükseltin, sınıfına uygun eğitimler alın. Askeriniz ne kadar güçlü olursa skirmishleri o kadar rahat yaparsınız, daha çok mark kazanırsınız. Nasıl bizim traitlerimiz varsa aynı şekilde gidip trainerdan aldığınız eğitimleri askerinizin Trait penceresine işletmeniz gerekiyor. Farklı bir iki asker alsanız da her seferinde 1 tanesini aktif edebilirsiniz, o yüzden ilk başta açgözlülük edip bir kaç sınıfa birden yatırım yapıp marklarınızı harcamayın 🙂 Attribute kısmında birden fazla yer olmasının sebebi örneğin herbalist aldınız, varsayılan olarak insan çıktı, siz marklarınızla dwarf, hobbit vb. görüntüler alıp bu yerlere koyup savaşçınızın görünümünü değiştirebilin diye. Size verilen yerin izin verdiği ölçüde saçının rengini, ırkını vs. değiştirebilirsiniz marklarınıza kıyabilirseniz yani.

Man

Man

Woman

Woman

Dwarf

Dwarf

Hobbit Lad

Hobbit Lad

Hobbit Lass

Hobbit Lass

Elf-sire

Elf-sire

Elf-maiden

Elf-maiden

Çok şahane asker yaptınız hala da marklar akıyor her skirmish’te şimdi biraz kendinize mark harcamaya başlayabilirsiniz. Neler alabilirsiniz? Crafting, Curiosities, Provisions… Eğer ilgili marklar yoksa Skirmish Exchange yaparak mark değiştirebilir, ya da birkaç skirmish daha yapabilirsiniz. Bazı özel marklarsa sadece belli yerlerden düşer.

Campaign Mark Skirmishes
Cannuilan Mark Necromancer’s Gate, Ringwraith’s Lair, Battle in the Tower
Eruilan Mark Tuckburough, Gondamon, Amon Sul
Adlan Mark Thievery and Mischief, Prancing Pony, Barrow-downs
Naillan Mark Ford of Bruinen, Dannenglor, Thangulhad

Skirmish Marklarla evinize dekoratif şeyler de alabilirsiniz:

Thorin’s Bust 1,300 SM 10 Cannuilan
Stonework Plinth 650 SM 7 Eruilan
Fur and Shields 650 SM 7 Adlan
Tale of Elendil 10 Naillan
Relief from Gondamon 650 SM 7 Naillan

Hepsinden güzeli kendinize çok güzel kozmetik kıyafetler alabilirsiniz:

Cloak of the Silver Star 462 SM 7 Eruilan
Drape of Evendim 308 SM 3 Adlan
Feathered-cloak of the North-men 462 SM 5 Naillan
Cloak of the Golden Oak 385 SM 3 Eruilan
Adventurer’s Hat 231 SM 3 Adlan
Makeshift Ranger Mask 693 SM 9 Cannuilan
Winged Circlet 462 SM 5 Canuilan
Trapper’s Bandana 308 SM 3 Naillan
Straw Hat 231 SM 2 Cannuilan
Cook’s Trappings 385 SM 5 Adlan
Map-maker’s Travel Pack 308 SM 5 Naillan
Trapper’s Backpack 231 SM 5 Eruilan
Long-handled Shovel 20 SM 1 Eruilan

Bunlar da kaç SM olduğunu hatırlamadığım kıyafetler:


Brushed Leather Boots

Silver-thread Slippers

Elegant Dress

Gossamer Dress

Decorative Hauberk

Herdsman’s Shirt and Vest

Hadi başarılı skirmishler 🙂

Related Posts with Thumbnails

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *