LotRO Irkları (Elfler)

Göklerin Efendisi Varda Orta Dünya üzerindeki parlak Yıldızlara yeniden ışık verdiği anda Eru’nun çocukları, Cuiviénen Denizi yani “uyanış suyunun” yanında gözlerini açtılar. Efler olarak adlandırılan bu halk, Quendi idi ve yaratıldıkları anda ilk gördükleri yeni Yıldızların ışığı oldu. Bu nedenle Elfler, yıldız ışığını her şeyden çok sever ve tüm Valar arasında Elentári yani Yıldızların Kraliçesi olarak adlandırdıkları Varda’ya taparlar. Ve dahası, uyandıkları anda Elflerin gözüne giren yeni ışık orada kalmış ve bu andan sonra gözlerinde parlamaya devam etmiştir.

Böylece Dünyada-doğanların Ilúvatar olarak tanıdığı Tek Varlık Eru, tüm zamanların en güzel ve en bilge ırkını yaratmış oldu. Ilúvatar, Elflerin tüm diğer yeryüzü yaratıklarından daha fazla güzelliğe sahip olacaklarını ve daha fazla güzellik yaratacaklarını ve bu yüzden de hem en büyük mutluluklara hem de en derin acılara sahip olacaklarını söylemişti. Ölümsüz ve yaşsız olacaklar ve Yeryüzü kadar uzun yaşayacaklardı. Hiç bir zaman hastalık ve zayıflığın ne olduğunu bilmeyecekler fakat vücutları fiziksel olarak Yeryüzüne benzer ve yokedilebilir olacaktı. Savaşta ateş veya çelik ile öldürülebilecekler, cinayete kurban gidebilecekler ve hatta umutsuzluktan ölebileceklerdi.
Büyüklükleri henüz yaratılmamış olan İnsanlarınki (Men) gibi olacak fakat Elfler ruh ve bedence daha güçlü olacaklar ve yaşlandıkça zayıf düşmeyecek fakat bilgelik ve güzellik kazanacaklardı. *Devamı: Türkçe Bilgi

Elfler oyunda 5 halk olarak yaşarlar. Edhellond, Lindon, Lórien, Mirkwood, Rivendell ve Champion, Guardian, Minstrel, Hunter, Lore-master, Rune-keeper, Warden sınıflarını oynayabilirler.

Elfler’in pasif skill (yetenek)leri;

Agility of the Woods – Elfler Agility‘leri +15 fazla olarak başlarlar
Fading of the Firstborn – Elflerin Orta Dünya’daki zamanları neredeyse bitmek üzeredir bu yüzden Fate‘leri -8 düşük başlar
Sorrow of the Firstborn – Elfler yaşananları diğer ırklara göre daha fazla hissederler bu yüzden Moralleri -20 düşüktür ve savaş dışında Morallerinin yerine gelme hızı da -1.0 düşüktür.
Suffer no Illness – Elfler hastalık yüzünden acı çekmezler hastalığa (Disease) +1.0% ve zehire (Poison) +1.0% dirençlidirler.

Elf Traitleri:

Eldar’s Grace 250 tane orc öldürerek kazanılan bu yetenekle saatte bir 10 saniye boyunca +75% Parry şansınız olur.
Elf Bow-damage Bonus 150 tane goblin öldürürseniz okla +2% daha fazla zarar verirsiniz
Elf One-handed Sword-damage Bonus 100 tane drake öldürürseniz tek elli kılıçla +2% daha fazla zarar verirsiniz.
Friend Of Man 50 tane orc öldürürseniz +20 Fate kazanırsınız.
Power of the Eldar 150 tane drake öldürürseniz grubunuzdaki arkadaşlarınızın gücünü (Power) arttırırsınız.
Return to Rivendell 150 tane orc öldürürseniz Rivendell’e saatte bir ışınlanabilirsiniz.
Silvan Shadows 50 tane goblin öldürürseniz gizlenme/görünmezlik yeteneği alırsınız. (her iki kullanım arasında 30 dakika geçmesi gerekir)
Tactics and Conviction Bonus 100 tane goblin öldürdüğünüzde Conjunction yeteneklerinden mavi ve yeşille %5 daha fazla fayda sağlarsınız. (Mavi: gücünüzü (Power), Yeşil: moralinizi (Morale) arttırır)

Related Posts with Thumbnails

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *