GW2 – Savaşçı / Warrior

 

warriorOyundan arkadaşım Kegbane’in (Michal) warrior üstüne tavsiyeleri:

İki elinize birer küçük balta alın. Bütün signet’li yetenekleri seçin (bakınız resim) Healing Signet, Signet of Might, Signet of Fury, Dolyak Signet, Signet of Rage.

1 numaralı atak beyinsizler için 🙂 2, Cyclone axe, düşmanı zayıflattığı için çok önemli ve bunun için trait kullanıyoruz. Dolayısıyla kullanabildiğin kadar 2 numarayı kullan. 3-4-5 numaralılar da  beyinsizler için…

Silah yeteneklerinin üstünde resimde boş görünen 3 parçalı kutucuk vardır. Üstüne geldiğinizde adrenalin yazar ve dövüştükçe dolar. Bunu  mecbur kalmadığımız sürecek kullanmıyoruz.

Power, presicion ve toughness yüklemesi yapıyoruz. (Eğer çok ölüyorsanız healing eklemek işe yarıyormuş)

traits

Özelliklere (Traitlere) gelirsek;

Güçlülük (STRENGHT): “Adept” seviyesindeki ustalığınız için *V*’i seçmelisiniz … Bu özellik adrenalin seviyenize göre zarar vermenizi sağladığı için adrenalin düzeyinizi hep dolu tutmalısınız.
“Master” seviyesindeki ustalık olarak ben *X*’u seçtim çünkü bu yapı neredeyse sürekli kritik vuruş yapmayı sağlıyor, dolayısıyla bence *VIII*’ten daha iyi. eğer büyük silah kullanacaksan *IX* seçmelisin

Silahlar (ARMS): 5 puan koyduğunda Precise Strikes kazanırsın, bu da kritik vuruşlarında düşmanın kanamasını sağlar. Adept olarak *I* seçilmeli. Donandığınız ama kullanılmayan her signet için 40 precision kazanırsınız. Bu yüzden tüm yeteneklerimizi signetlerden seçiyor ve kullanmıyoruz (pasif kalıyorlar) Böylece toplamda +200 precision kazanıyoruz ki bu da çok büyük kritik vuruş sağlıyor.
Master için *III* seçerseniz kanatma yeteneklerinizin %50 daha uzun süreli olmasını sağlar, bu durumda da neredeyse sürekli düşmanlarınızı kanatırsınız (eğer büyük kılıç kullanıyorsanız *X* seçmelisiniz )
25 puana geldiğinizde düşmanlarınızı 10% daha çok kanatırsınız …bu da yukarıdaki notu daha iyi açıklıyor.

Savunma (DEFENSE): 5 puan koyduğunuzda hayatınız %90’ın üstündeyse ekstra zırh kazanırsınız ki bu 2 satır sonra göreceğiniz üzere iyi bir şeydir…
Adept seviyesinde *VI* zayıf düşmüş düşmanlara ilave 5% fazla zarar verirsiniz …bu yüzden Cyclone Axe saldırısı çok iyidir…
15 puana ulaştığınızda… adrenalini sürekli dolu tutmak istememizin ve F1’i kullanmamamızın asıl sebebi de budur; büyük bir hayat yenileme kazanırız. Bu da hayatta kalma yeteneğimizi arttırır.

TACTICS: Hiç puan koymuyoruz.

DISCIPLINE: Adept seviyesinde *V* ….9% kritik vurma ihtimali, adrenalin doluyken çok yüksek zarar verir

Eğer Weapon Sigil of Restoration kullanırsanız daha fazla hayatta kalma şansınız olacaktır.sigil

Related Posts with Thumbnails

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *