Ember Adası için Turist Rehberi

RIFT’te Level 50 olduysanız, T2’den alacağınız bir şey kalmadıysa, raidlere katılmaktan başka yapacak bir şey yok diyorsanız istikamet Ember Isle demektir! Üstünüz başınız daha yeni Level 50 olmuş kıyafetlerle merak içinde koştura koştura Ember’e gidebilirsiniz ama çok ölürsünüz baştan söyleyeyim.

Adaya gitmek için Sanctum’un ortasında (merdivenleri çıkıp içeri girmeden hemen meydanda) verilen questi alıp Sanctum’a giren köprünün altına gidip orada questi vererek adaya gönderilebilirsiniz. Adaya ilk çıktığınız nokta Fort Zarnost. Buraya gelir gelmez zaten bir dolu quest ile karşılaşacaksınız. Questlerden biri sizi adanın çeşitli yerlerindeki portalları bulmaya gönderecek.

Tüm adada 6 tane portal bulunmakta. Sırayla Fort Zarnost, Abudant Wilds, Obsidian Shore, Splintered Shallows, Wellspring Flats ve ortada Ember Watch. Adaya gittiğinizde biraz pahalı da olsa bir miktar Isle Embrosia almak isteyebilirsiniz.

Normal questlerin çoğu ödül olarak Inscribed Sourcestone, XP, para ve The Keepers’larla notoriety yani itibar veriyor. İtibarınız arttıkça The Keepers’lara özel satılan kıyafet, silah, zanaat tarifleri alabilirsiniz. Vendor Helera Ruesen‘i Ember Watch’ta bulabilirsiniz. Bunun yanısıra adada Onslaught questleri var.

Onslaught: Abundant Wilds
Onslaught: Fell Fields
Onslaught: Forlorn Fen
Onslaught: Fractured Plain
Onslaught: Gilded Strand
Onslaught: Kheramos Village
Onslaught: Nykantor Ruins
Onslaught: Obsidian Shore
Onslaught: Splintered Shallows
Onslaught: Temple of Marakris
Onslaught: The Stranglewood
Onslaught: Tidewell Inlet
Onslaught: Wellspring Flats

Onslaught’larda belirtilen noktaları invasionlara (istilalara) karşı koruyorsunuz. 20 invasion öldürünce quest bitiyor ödül olarak verdiği epic çanta içinden sadece healing ve mana potion çıkıyor ama her quest 250 notoriety, 15390 xp, 33 altın veriyor.

Invasion gelmesi için ve invasion’lara karşı dövüşürken size yardım etmesi için etrafta göreceğiniz debrisleri çalıştırabilirsiniz. Lifespring Debris iyileştirici, Turret Debris savaşçıdır. Eğer planar charge’ınız varsa nexus infusion’a tıkladığınızda bu debrisleri çalıştırır ve güçlendirirsiniz. Doldukça çemberin etrafında mavi dolacak, dolarken size notoriety verecektir. Etrafı tırtıklı olduğu zaman (4 defa mavi dolduğunda) 2 tane yardımcı sizinle birlikte savaşmak için ortaya çıkar. Elbette planar charge 3 ya da planar attunement’ta puan koyduysanız daha fazla olacaktır. Dolayısıyla her debris doldurduğunuzda sizin de planar charge doldurmanız gerekecektir. Bunun için etrafta göreceğiniz mavi kristalleri öldürmeniz ve charge dolana kadar yanında beklemeniz yeterli.

Adadaki bir diğer faction (grup) The Farclan bu grupla da ilgili questleri yapıp quartermaster’dan kıyafet, süslü şapkalar vb. alabilirsiniz 🙂

 

Manzaralar:

   

Related Posts with Thumbnails

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *