Conan Exiles

Çok kararsız kaldım bloğa yazmakla video çekmek arasında bloğa yazmaya karar verdim. Bloğa yazarken de bir çeşit yayın yapılıyor aslında ama kamera karşısına kanlı canlı geçip anlatmaya çekindim doğrusu 🙂

Çok öyle uzun uzun anlatamayacağım iş güç malum ama hızlandırılmış bir Conan Exiles incelemesi karşınızda 🙂

Age of Conan’ı da pek sevmiştim zaten bu oyunu da çok sevdim. Adeta günlerce ve gecelerce oynamak istiyorum. Oyunun 3 modu var.

  • İsterseniz tek başınıza npc’lerin olduğu bir dünyada oynayabilirsiniz (ki benim asla sevemeyeceğim bir mod), yine bu tek başınıza oynadığınız dünyaya arkadaşlarınızı davet edebilirsiniz (eehh arkadaşlar olunca daha bir götürüsü var) Bu mod single/co-op oluyor.
  • İsterseniz kendinize özel bir server açarsınız. Server için bir yerlere para ödemek ayarlar falan gerekiyor ama loot bolluğu bereketine ve admin haklarına değer.
  • Ya da official serverlarda sürüm sürüm sürünürsünüz ama gerçek pvp/pve burada 🙂

Oyuna başladığınız andan itibaren toplamaya başlayın taş, sopa, odun, bitki, börtü böcek ne bulursanız alın (E’ye basarak topluyorsunuz) Öyleki ben koşarken sürekli bir yandan da topluyordum 🙂 Tabi özel kendi yarattığınız serverda 10 – 10 topluyorsanız o kadar vahim değil durum. En hızlı şekilde ölmeden su kenarına ulaşmaya bakın. Sürekli su içme ve yemek yeme ihtiyacınız olacak. Suya bakarak E’ye basınca su içebilirsiniz. Benim gibi suyun içinde susuzluktan ölmeyin 🙂 Yamyam gibi çiğ et yiyip gıda zehirlenmesi de yaşamayın. En güvenlisi ilk başta yumurta bulup yemek. I’ya basarak hem karakterinizi hem de üretim (crafting) yeteneklerinizi görebilirsiniz. Gerekli malzemeleri toplayıp silah kıyafet falan yapın ve ilk fırsatta bir kamp ateşi ve yatak yapın. Sonrasında eğer kendi serverınızsa ve kimse kimsenin evini yıkamasın dediyseniz istediğiniz yere, daha yüksek levellar daha düşük levellerın evlerini yıkıp mallarını alabilir dediyseniz ya da official bir serverda oynuyorsanız ancak merdivenle erişilebilir yerlere (evden uzaklaşırken mutlaka merdiveni yıkın) evinizi inşa edebilirsiniz.

Ev inşası ve crafting çok detaylı değil ama oldukça keyifli. Öyle yeteneklerden yetenek beğenmek zorunda olmamak güzel. Gerçi son levelda aa kusura bakmayın puanınız kalmadı en güzel kılıcı ev yaptığınız için yapamayacaksınız der mi, henüz bilemiyorum ama silahtan kıyafete, evden ev dekorasyonuna level atlayıp puan koydukça her şeyi yapabiliyorsunuz. Yatağa yatamıyorsunuz ama sandalyelere oturabiliyorsunuz (neden taktım bu sandalyeye oturma konusuna ben de bilmiyorum :))

Aşağıda arkadaşlarınızla birbirinizi bulmanız için numaralı bir harita ve linkte ihtiyacınız olacak maden vb.yi bulabileceğiniz interaktif haritayı kullanabilirsiniz.

 

 

 

Yazıyı bitirirken çok şahane bir yayına cebren ve hile ile misafir oldum, onu da buraya koyayım:

Related Posts with Thumbnails

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *